magazin
November 10-én indul a 17. Verzió Emberi Jogi Filmfesztivál, ami a járvány miatt teljes mértékben az online térben zajlik. Az otthon kényelmében 50…
továbbmagazin
November 12-én indul a 16. Verzió Filmfesztivál, amely idén is kiváló dokumentumfilmes válogatással állt elő emberi jog, környezetvédelem és média…
továbbhír
A 16. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál idén először VR-szekcióval bővül, amely a Random Error Studio és a Moholy-Nagy…
továbbhír
Árnyalt és kritikus gondolkodásra tanítja a középiskolásokat a Verzió Emberi Jogi Filmfesztivál ingyenes évközi programja, az Iskola Verzió, amely…
továbbmagazin
Két napja zajlik a 13. Verzió Fesztivál, de már most kijelenthetjük, hogy a filmesek az idén is kitűnő anyagokat tettek le az asztalra. Ebből…
továbbhír
2016. november 8-13. között tizenharmadik alkalommal rendezik meg a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált, több mint hatvan…
továbbhír
Idén november 10-15. között ismét megrendezik Budapesten a 12. Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál. A Verzio DocLab menekültkérdéssel…
továbbhír
A DunaDOCK csapata újra meghirdeti dokumentumfilmes MasterClass programját, november 14. és 16. között a 11. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié